Серија земјотреси го тресеа регионотСерија земјотреси го тресеа регионот

Земјотресот со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денес во Јадранското море, а најмногу го почувствувале жителите на хрватските острови Корчула и Вис. Два послаби земјотреси ги стресоа и Грција и Бугарија, објави Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds