Серија земјотреси утрово во Македонија, епицентар кај Маврово и Битола

Серија земјотреси утрово во Македонија, епицентар кај Маврово и Битола

Серија земјотреси се регистрирани ноќеска на територија на Македонија.

Се работи за три земјотреси со јачина од 2 степени по скалата на Рихтер:

  • 2,5
  • 2,8
  • 2,1

Два од земјотресите биле со епицентар кај Маврово, додека последниот, третиот бил во близина на Битола, со длабочина од 2 километри.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds