Северна Кореја информира за уште 186.000 случаи со симптоми на Ковид-19

Северна Кореја информира за уште 186.000 случаи со симптоми на Ковид-19

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе признаената епидемија на Ковид-19 во земјата, денеска јави државната агенција КЦНА. Агенцијата, меѓутоа, не соопштува податоци за тоа колку од овие пациенти се позитивни на коронавирус. Бранот на […]

The post Северна Кореја информира за уште 186.000 случаи со симптоми на Ковид-19 first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy