Северна Кореја лансираше „неидентификувана ракета“

Северна Кореја лансираше „неидентификувана ракета“

Северна Кореја лансира „неидентификувана ракета“, соопшти јужнокорејската армија.

Исто така и јапонската морнарица информираше дека Пјонгјанг лансираше ракета.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds