Шест нови позитивни случаи на коронавирус

Шест нови позитивни случаи на коронавирус

Министерот Венко Филипче на прес конференција посочи дека денеска се тестирани 12 лица за новиот коронавирус.

Тој додаде дека шест лица се позитивни на овој тест, а вкупниот број на заразени во Македонија е 18 лица.

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds