Шест нови случаи на Ковид 19 во Струга

Шест нови случаи на Ковид 19 во Струга

Во последните 24 часа се направени 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19, од кои 6 во Струга.

Состојба со корона вирус 23.07.2020:

-Скопје 54-Куманово 5-Дебар 4-Штип 18-Прилеп 1-Тетово 5-Струга 6-Битола 2-Охрид 3-Гостивар 16-Крушево 1-Демир Хисар 1-Свети Николе 2-Кичево 4-Ресен 1Починати се 3 лица, еден пациент од Скопје и по еден од Дебар и Струмица.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 74 оздравени пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 91015 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 9669, бројката на оздравени пациенти е 5145, на починати е 445, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4079.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds