Шок за Баерн Минхен: Мануел Нојер ја скрши ногата, крај на сезоната! (ФОТО)

Шок за Баерн Минхен: Мануел Нојер ја скрши ногата, крај на сезоната! (ФОТО)

Шокантни вести за Баерн Минхен и неговиот капитен, Мануел Нојер.

По разочарувачкиот брз крај на настапите на Мундијалот 2022 во Катар со германската репрезентација, 36-годишниот Нојер со уште една шокантна епизода оваа зима. За време на својот одмор голманот на баварскиот тим ја скрши ногата поради што беше подложен и на хируршка интервенција.

Според официјалните информации, сезоната за Нојер е завршена а неизвесно ќе биде и колку ќе може потоа од следната сезона и да ја продолжи својата кариера на врвно професионално ниво.

Official: Manuel Neuer broke his leg while on holiday and also underwent surgery. His season is over. 🚨🔴 #FCBayern pic.twitter.com/lDwtPXaJNs

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) December 10, 2022

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy