Силен земјотрес ја погоди Австрија

Силен земјотрес ја погоди Австрија

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Австрија утрово во 8:30 часот.

Земјотресот е регистриран на подрачјето на Корушка, на длабочина од осум километри.

Можни се мали оштетувања на некои згради, но засега нема информации за штетите.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds