Силен земјотрес од 6,8 степени ја погоди Турција!

Силен земјотрес од 6,8 степени ја погоди Турција!

Силен земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на Турција. Епицентарот бил во близина на градот Елазиг на длабочина од 10 километри.

Засега се очекуваат први информации околу штетата направена со овој земјотрес.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds