Силен земјотрес почувствуван низ цела Македонија

Силен земјотрес почувствуван низ цела Македонија

На околу пет минути пред пет часот силен земјотрес ги разбуди Скопјани.

Епицентарот на земјотресот е во село Леуново, Маврово. Земјотресот бил со јачина од 5 степени по Рихтер, на длабочина од 8.5 километри.

Земјотресот е почувствуван на територијата на цела Македонија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds