Силен земјотрес почувствуван во Струга

Силен земјотрес почувствуван во Струга

На 5-6 минути до 5 часот утрово Стружани ги разбуди силен земјотрес.Станува збор за земјотрес со јачина од 4.9 степени по рихтер.

Епицентарот на земјотресот е во селото Леуново, во близина на Маврово.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds