Силен земјотрес почувствуван во Струга!

Силен земјотрес почувствуван во Струга!

Силен земјотрес на неколку минути пред 4 часот утрово е почувствуван во Струга

Земјотрес, кој траеше речиси 30 секунди. Според првичните неофицијални информации земјотресот со магнитуда од 6,6 степени по Рихтер е со епицентар во градот Драч во Албанија, а поместувањето на почвата е на длабочина од 10 километри. Засега нема официјални податоци од Сеизмолошката опсерваторија во Скопје.

Стреницата на Европскиот медитерански сеозмолошки центат во моментов е недостапна

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds