Силен земјотрес утрово ја погоди Грција

Силен земјотрес утрово ја погоди Грција

Силен земјотрес со 6,1 степен според Рихтеровата скала, се случи во Грција, во близината на островот Крит.

Земјотресот се случил во 8:23 часот (9:23 по локално време) со епицентар во морето, со длабочина од 50 километри.

Вчера силен земјотрес со 6,4 степени го погоди Драч, при што засега загинаа 18 лица, а преку 600 побарале лекараска помош.

Извор:tv21

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds