Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Охрид

Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Охрид

Утрово, во 10.24 часот, во Грција регистриран е силен земјотрес со јачина од 5.2 степени.

Епицентарот на земјотресот бил на 75 километри југо- источно од Јанина, а на длабочина од 0 километри.

Земјотресот е почувствуван и во Македонија.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds