Силен земјотрес во Македонија

 Силен земјотрес во Македонија

Силен земјотрес во Македонија вечерва.

Наскоро повеќе информации.

Според првичните информации потресот е со јачина од 5.8 степени според рихтер, а епицентарот е на 130 километри јужно од Скопје, во Грција

x