Силно невреме го погоди Белград

Силно невреме го погоди Белград

Српскиот главен град Белград го погоди силно невреме во попладневните часови проследено со обилни дождови, грмотевици, град и силен ветер.

Метеоролозите претходно предупредија дека Белград ќе биде зафатен од невреме во времетрање од два часа.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds