Синот на загинатиот возач: ‘Добро е што те гушнав кога тргна на пат,ќе ни недостигаш…

Синот на загинатиот возач: ‘Добро е што те гушнав кога тргна на пат,ќе ни недостигаш…

 со трогателна изјава се прости од него на социјалните мрежи.

– Татко мој, болката е многу голема, тагата е многу голема. Денот кога те испратив до автобусот те прегрнав, но премалку. Бог нека ти го даде рајот на твојата душа, напиша тажниот син.

Да потсетиме, автобусот имаше 67 патници и двајца членови на екипажот. Загинаа девет патници и еден возач. Како причина за несреќата се наведува тоа што во еден момент возачот заспал, по што изгубил контрола и автобусот излетал од автопатот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds