Сирените за воздушен напад се слушаат низ цела Украина

Сирените за воздушен напад се слушаат низ цела Украина

Во сите украински региони се слушаат сирени, кои предупредуваат за воздушни напади, што е показател дека може да претстои нов бран руски бомбардирања.

Вчера Киев доживеа значаен ден на удари, со повеќе од 70 проектили испукани врз градот и прекин на снабдувањето со вода и струја.

Имаше и напади врз градови во централна и источна Украина, каде беа убиени неколку луѓе.

И утрово имаше извештаи за експлозии во Одеса.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy