Скот Морисон го призна поразот – Австралија доби нов премиер

Скот Морисон го призна поразот – Австралија доби нов премиер

Австралискиот премиер Скот Морисон ја загуби власта на изборите, а следниот премиер ќе дојде од редовите на лабуристите по речиси една деценија, јавува Би-би-си od проекции на локалните медиуми. Тоа значи дека следниот премиер на Австралија ќе биде шефот на лабуристите Ентони Албанес. Се уште не се знае дали за формирање влада ќе му треба […]

The post Скот Морисон го призна поразот – Австралија доби нов премиер first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds