Славниот фудбалер обвинет за уште еден, ОСМИ, случај на силување

Славниот фудбалер обвинет за уште еден, ОСМИ, случај на силување

Фудбалерот на Манчестер сити, Бенжамен Менди, е обвинет за уште едно силување.

Менди досега беше обвинет седум случаи на силување, еден обид и еден сексуален напад, а за делата се товари од седум жени.

Францускиот фудбалер, кој пред две недели се изјасни дека не е виновен по сите точки од обвиненијата, сè уште не е известен за новото обвинение, и сè уште не одлучил за својата одбрана во овој случај.

Вкупно десетте обвиненија против 27-годишниот Менди се однесуваат на настани, кои наводно се случиле во неговиот дом во Престбери, во периодот од октомври 2018 до август 2021 година. (МИА)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy