Снег во соседството – Кога ќе падне во Македонија

Снег во соседството – Кога ќе падне во Македонија

На Копаоник во Србија утрово падна првиот снег откако претходно на ова зимско туристичко место во текот на ноќта врнеше дожд.

На Копаоник има вистинска снежна идила.

Во Македонија пак, прв снег се очекува на почеток на Декември во Маврово.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds