Снежна бура ги „заглави“ играчите на Реал четири часа во авион 🎥

Снежна бура ги „заглави“ играчите на Реал четири часа во авион 🎥

Мадрид го зафати неверојатно силна бура, најсилна во последните 50 години. Сепак, играчите на Реал некако после четири часа поминати во авион успеаа да отпатуваат за Памплона на денешниот натпревар против Осасуна.

Само што играчите на Реал се качија во авионот започнаа проблемите. Откако пилотите утврдија дека е е нвозможно да се лта во такви услови, летото беше одложен и тој полета со четири часа задоцнување.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds