СНЕЖНА ИДИЛА ВО МАКЕДОНИЈА –утрово снег без престан врне на повеќе места во земјава, особено на едно место буквално трупа (ФОТО)

СНЕЖНА ИДИЛА ВО МАКЕДОНИЈА –утрово снег без престан врне на повеќе места во земјава, особено на едно место буквално трупа (ФОТО)

Речиси да нема повисоко место и планина во земјава кое не е утрово под снег.

Според очекувањата на УХМР, снег се најавува денес во текот на денот, а започна да врне вчера во вечерните часови.

Утрово снежна покривка има во Маврово, Попова Шапка и Нижо Поле според камерите во живо на страницата skimacedonia.mk.

Снежната покривка се очекува да достигне до 15 сантиметри, а според видео камерите најверојатно подебел слој на снег има на Попова Шапка и во Стрежево.

Метеоролозите вакво време најавуваат и за утре, додека стабилизацијата ни доаѓа за време на викендот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds