Снимка која го обиколи светот: Бебе висеше од шести спрат на здрада, интервенираа пожарникари (ВИДЕО)

Снимка која го обиколи светот: Бебе висеше од шести спрат на здрада, интервенираа пожарникари (ВИДЕО)

Во рускиот град Надим е спречена трагедија и откако е спасено бебе кое „виси“ на прозорецот од шести спрат во зграда.

Целиот настан се случи во рамките на Олимпискиот комплекс, а граѓаните објавија за подвигот на работниците на Министерството за вонредни ситуации на социјалните мрежи.

Детето се потпираше на работ на прозорецот. Граѓаните веднаш повикале полиција.

Спасувачите, со помош на скала, успеале да му пријдат на детето, кое откако ги виделе веднаш се вратило во станот.

Еден од жителите на населбата изјави дека неговата мајка била пијана и дека децата се предадени на надлежната служба за социјална работа.

Сите биле згрозени од однесувањето на родителите кои, судејќи според некои коментари, едноставно отишле на риболов.

Погледнете го видеото:

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds