Сообраќајка кај Враништа

Сообраќајка кај Враништа

Денес на регионалниот пат Струга – Дебар кај некогашниот , фабриката ЕМО се случила сообраќајна несреќа во која учествуваа све моторни возила.
Засега не се познати причините и нема информации за направената штета, увид на местото на несреќата извршува екипа на СВР Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds