Сообраќајка на патот Струга-Дебар, повреден 16-годишен мотоциклист

Сообраќајка на патот Струга-Дебар, повреден 16-годишен мотоциклист

На 8-ми август 2020 година, во 10:34 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струга-Дебар, во близина на Мелнички мост се случила сообраќајна незгода во која е повредено едно лице.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Медицинскиот центар Струга. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Струга, информираат од МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds