Сообраќајка на стариот пат Охрид-Струга, се судрија две возила (Фото)

Сообраќајка на стариот пат Охрид-Струга, се судрија две возила (Фото)

Сообраќајна незгода се случи попладнево, нешто по 17:30 часот, на стариот пат Охрид-Струга.

Според првичните информации, во незгодата учествувале две возила, а патниот правец е привремено затворен за сообраќај.

До овој момент нема информации за повредени лица, а е причинета значителна материјална штета.

No description available.

Од СВР Охрид, чија екипа врши увид на лице место, најавуваат повеќе детали во текот на утрешниот ден. (Крај)

извор: ОхридПрес

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds