Сообраќајка на три возила во Струга, едното било полициско

Сообраќајка на три возила во Струга, едното било полициско

Три возила учествувале во сообраќајната незгода  во Струга , во која учествувале три возила, едното било полициско. Повредени се три лица, меѓу нив и полициски службеник.

„На 05.09.2020 во 12.10 часот било пријавено дека на ул.„Маркс и Енгелс“ во Струга се  случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со  струшки регистарски ознаки, управувано од Љ.А.(64) од Струга, патничко моторно возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, управувано од А.Ф.(29) од с.Радолишта,струшко, и патничко моторно возило „шкода јети“ со полициски регистарски ознаки управувано од полициски службеник. Во незгодата со повреди се здобиле Љ.А., А.Ф. и полицискиот службеник, кои биле пренесени во Медицински центар Струга за укажување на лекарска помош“, пишува во Полицискиот билтен.

За настанот е запознаен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds