Сообраќајка во Струга поврден Тракторист

Сообраќајка во Струга поврден Тракторист

Тракторист поврден во сообраќајка во Струга.

„На 10.11.2020 во 17.20 часот на магистрален пат А-2 од Струга кон с.Подмоље, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „рено лагуна“ со вевчански регистарски ознаки, управувано од В.М.(23) од Вевчани и трактор „ИМБ 558“, управуван од С.А.(68) од Струга“ соопштуваат од полиција.

Во незгодата С.А. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струга за укажување на лекарска помош.

Увид на место извршила увидна екипа на Полициска станица Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds