Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози и густа магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози и густа магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

Намалена видливост поради магла од 50 до 100 метри има во Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп, Охрид, Ресен, Македонски Брод, Страцин и кај Павлешници видливоста е до 30 метри.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините .

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds