Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози

 Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Извор: АМСМ

x