Сопственикот на Дурмо турс пуштен во домашен притвор

Сопственикот на Дурмо турс пуштен во домашен притвор

Првообвинетиот во судењето за трагедијата кај Ласкарци во која животот го загубија 16 лица, сопственикот на Дурмо турс, Дурмиш Белули е пуштен на домашен притвор со гаранција, објави Телма.

Истата мерка ја добил и четвртообвинетиот Игор Ѓоргиовски, вработен во станицата за технички преглед. Мерката најверојатно е изречена минатата недела.

Судењето продолжува и денеска. На денешното рочиште треба да сведочи вештак од ФЕИТ.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds