СПЕКТАКУЛАРНО: Еве со каков огномет Сиднеј ја дочека новата година (ВИДЕО)

СПЕКТАКУЛАРНО: Еве со каков огномет Сиднеј ја дочека новата година (ВИДЕО)

Државите Самоа, Кирибати и Нов Зеланд први влегоа во календарската 2023 година, а потоа полноќ пристигна во Фиџи и Австралија.

Од 184 позиции на најпознатиот мост во светот, Сиднејскиот пристанишен мост, беа испукани вкупно 7.000 огномети, а од операта во Сиднеј 2.000.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy