Спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид се подготвува за вакцинација

Спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид се подготвува за вакцинација

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот официјален ФБ профил извести дека се подготвува спортската сака „Билјанини извори“ – Охрид, каде е планирано да се изврши вакцинацијата на граѓаните. Најави дека истото следува и во останатите градови.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds