Спремете се: Од утре промена на времето, почнува дождот!

Спремете се: Од утре промена на времето, почнува дождот!

Од утре ќе преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од

дожд. Врнежите ќе започнат на запад во средината на денот и преку ноќта ќе се прошират во

останатите делови од земјата, а позастапени ќе бидат на западот. Од вторник следува неколкудневен период со позитивни утрински температури

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds