Србија под снег, на некои места падна до 50 см (ВИДЕО)

Србија под снег, на некои места падна до 50 см (ВИДЕО)

Снегот ги изненади жителите на српската општина Нова Варош, откако падна до 50 см на некои места и патиштата се блокирани.

„Врнежте траат со часови, а на Златар од утрово има речиси половина метар снег. Засега има електрична енергија, но ова е голем проблем“, велат од општината.

Во текот на ноќта падна снег и на Златибор, а надлежните екипи работат на терен.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds