Србите на северот на Косово се на барикадите веќе 11 дена

Србите на северот на Косово се на барикадите веќе 11 дена

Србите од северот на Косово и Метохија 11 дена се на барикадите во општините Звечан, Зубин Поток и Лепосавиќ, барајќи ослободување на нивните сонародници Миљан Аџиќ, Дејан Пантиќ и Слаѓан Трајковиќ и повлекување на специјалните единици на Косово. Полицијата од северот на Косово.

Како што јавува репортерот на РТС, се уште е мирно, но има претпазливост за да се избегнат провокации од албанска страна.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy