Средните училишта од Струга најдобри на турнирот во одбојка во Охрид

Средните училишта од Струга најдобри на турнирот во одбојка во Охрид

Женската екипа од „Нико Нестор“ и машката екипа од „Ибраим Темо“ двете од Струга се победници на зонскиот турнир во одбојка кој денеска помеѓу средните училишта се одигра во Охрид

Стружани најдобри беа на турнирот и обезбеди пласман на Државното првенство кое се игра при крајот на школската година.

На зонскиот турнир во Охрид учествуваа екипите од училиштата од Охрид, Струга и Кичево. Во периодот кој следува ќе се одиграат и останатите зонски турнир во различни спортови.

извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds