Српски пејач заразен со коронавирус побегнал од болница

Српски пејач заразен со коронавирус побегнал од болница

Српскиот пејач Милан Обрадовиќ, познат како Мики Меќава, избегал од болницата во која бил хоспитализиран заради инфекцијата со коронавирусот.

Обрадовиќ избегал од болницата Арена во понеделникот попладне, а на себе немал ништо  заштитната опрема.

Пејачот ја извести јавноста за болеста пред три дена. Тој објави видео од болницата и напиша дека е заразен со коронавирус.

„Ковид влезе и во мене. Поздрав на сите каде и да сте. Точно е, јас сум позитивен. Но, се борам со својата сила да бидам посилен од тоа зло. Благодарам на сите за вашата поддршка. Чувајте се, ова зло ќе трае“, напишал по тој повод на Инстаграм.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds