Стампедо од мигранти во БиХ трчаат да се качат на автобус (ВИДЕО)

Стампедо од мигранти во БиХ трчаат да се качат на автобус (ВИДЕО)

Во градот Велика Кладуша во Босна и Херцеговина денеска е снимено стампедо од мигранти кои трчаат да се качат на автобусот.Автобусот, според неофицијални информации наводно ќе ги пренесе мигрантите во Бања Лука.

Во последните денови, мигрантската криза во тој регион го достигнува својот врв. Мигрантите се заробени и пуштени да лутаат низ полињата, ливадите, шумите и градовите, а со тоа често доаѓа до загрозување на безбедноста на жителите, пренесува Аваз.

View this post on Instagram

Pogledajte stampedo migranata u Velikoj Kladuši

A post shared by Crna Hronika BiH (@crnahronikabih) on

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds