Столе Димитриевски во тимот на колото во Топ 5 лигите во Европа

Столе Димитриевски во тимот на колото во Топ 5 лигите во Европа

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски доби место во најдобриот тим на изминатото коло во Топ 5 лигите во Европа. Тој бранеше фантастично на „Камп Ноу“ и ја спречи Барселона да дојде до победа на стартот од новата сезона во Ла Лига.

Левандовски, Рафиња, Ансу Фати и останатите ѕвезди на Барселона не успеаја да ја затресат мрежата на Рајо Ваљекано.

Рајо Ваљекано замина непоразен од „Камп Ноу“ по ремито без голови.

Quite a team, huh? 😁#BestXI #TOTW #Dimitrievski #James #Pavard #Mee #Alaba #DeBruyne #KDB #Jensen #JoaoFelix #Felix #Neymar #Ney #NeymarJr #NeyJr #GabrielJesus #Jesus #Vlahovic #365Scores pic.twitter.com/rJXumADCrp

— 365Scores (@365Scores) August 16, 2022

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy