Страшен излетување: Скијач со 146 километри на час падна на глава и не се помдрна од земја

Страшен излетување: Скијач со 146 километри на час падна на глава и не се помдрна од земја

Швајцарскиот 26-годишен скијач Урс Круенбухл доживеа страшен пад со брзина од 146 километри на час.

Падна на глава, лежеше и не се помрдна од местото се додека не истрчаа луѓе за да му помогнат.

Со хеликоптер беше пренесен во болница, а според првичните здравствени наоди тој е буден и има повреди на главата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds