Страшна видео снимка од Виена – напаѓачот рани младо момче (вознемирувачко видео)

Страшна видео снимка од Виена – напаѓачот рани младо момче (вознемирувачко видео)

Најмалку седум лица загинаа во терористичкиот напад во Виена, а некои беа повредени.

Ужасно видео од убиството на млад човек на улиците во Виена се појави на интернет.

На видеото се гледа како терорист поминува покрај човекот, пука кон него и заминува.

Набргу потоа, напаѓачот се враќа и го „верификува“ раниот млад човек.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds