СТРАШНО ВИДЕО ОД СПАСУВАЊЕ НА ДЕТЕ: Полицаец го тргнал од шините само неколку секунди пред да го удри воз

СТРАШНО ВИДЕО ОД СПАСУВАЊЕ НА ДЕТЕ: Полицаец го тргнал од шините само неколку секунди пред да го удри воз

Еден полицаец стана вистински херој спасувајќи живот на дете на станицата Вангани во Мумбаи.

Во еден момент на железничката станица, момчето паднало на пругата додека шетало со неговата мајка. Проблемот настанал затоа што момчето не можело да се искачи, а возот одел кон нив.

Нејзината мајка очајно молела за помош, а во спротивно таа е со оштетен вид и не можела да му помогне самостојно.

Сообраќајниот службеник Мајур Шелке, кога видел што се случува, веднаш отишол да му помогне на детето. Тој брзо го турнал на платформата и успеал да се искачи само неколку секунди пред да пристигне возот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds