Струга експлозија во двор на семејна куќа

Струга експлозија во двор на семејна куќа

Ноќеска инцидент се случил и во Струга. Околу 22.40 часот пред дом на 43-годишна стружанка било фрлено пластично шише со течност, при што настанала експлозија.

  • Извршен е увид а ОВР Струга презема мерки за расчистување на случајот. – соопшти СВР Охрид.

извор:СВР ОХРИД

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds