Струга, пронајдена и одземена е марихуана

На 29.01..2020 година во 21 часот, на улицата „ЈНА“ во Струга, при преглед извршен врз М.Ш.(25) од Струга, пронајдена и одземена е марихуана. Тој е приведен и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds