Струга ТЛ со жестока реакција: Три скандалозни моменти во кои сме драстично оштетени! (ВИДЕО)

Струга ТЛ со жестока реакција: Три скандалозни моменти во кои сме драстично оштетени! (ВИДЕО)

И ова коло како да не може да мине без спорни моменти. Неколку часови по мечот во Битола, каде Струга Трим Лум одигра 1:1 на гости кај Пелистер, стружани на својот официјален фејсбук профил излегоа со жестоkа реакција, притоа постирајќи три видеа од кои тие сметаат дека се жестоко и драстично оштетени. Да кажеме дека Струга ТЛ во самиот финиш на мечот водеше со 1:0, но прими гол и со тоа загуби два големи бода. Сепак Струга ТЛ во последните секунди постигна гол за победа, но не беше признат поради наводен офсајд.

-Во првиот случај при резултат 0:0, Лена е во напад, се изборува за позиција со еден домашен играч а потоа излегува сам пред домашниот голман и погодува за 1:0. Голот е поништен поради фаул во напад.

-Во вториот случај има прекршок над фудбалер на Струга Трим Лум кој се наоѓа во казнетиот простор на домашните. Ова не е пенал според судијата.

-Во третиот случај, момент од последните секунди од мечот кога Струга ТЛ постигнува гол за победа, истиот е поништен поради недозволена позиција.

Се ова може да се види на видеата. Инаку главен судија на овој натпревар беше Константин Влахо.

loading…

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds