• 23/09/2020

Струга Трим Лум замина на подготовки во Анталија

 Струга Трим Лум замина на подготовки во Анталија
loading...
Advertisement

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум замина за турскиот туристички центар Анталија каде ќе ја реализира втората фаза од зимските подготовки. Стружани таму ќе одиграат четири пријателски натпревари.

Пред заминувањето, тимот на Јетон Беќири имаше два теста и во Македонија. Загуби од албанскиот тим Влазнија Скадар со 0-2, а славеше убедлив триумф над Кораби Пешкопеја со 4-0.

Извор: ekipa.mk