Струга :Угостителските објекти -„мета“ на силни контроли

Струга :Угостителските објекти -„мета“ на силни контроли

ВР и ДПИ ги контролираа угостителските објекти во Струга.

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 29 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-08, Кичево-12, Дебар-
Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6 став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест Ковид-19, информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Портпаролот Димоски нагласи дека во тој период, во координација со Државниот пазарен инспекторат, во Струга извршени се 07 контроли по угостителски и други објекти.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds