Струга во автомобил пронајдена и одземена синтетичка дрога

Струга во автомобил пронајдена и одземена синтетичка дрога

На 20.04.2021 година во 16.30 часот во ОВР Струга приведени сетри лица на возраст од 20 години, сите сите од Битола.

При контрола во патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, полициски службеници пронашле и одзеле синтетичка дрога-метадон, еден медицински шприц и нагорена фолија со остатоци од хероин. – соопшти СВР Охрид.

По целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информира полицијата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds